ДТЕК необхідно націоналізувати!

0

На Марші Патріотів в мене часто питали, чому саме компанію Рината Ахметова я називаю як таку, яку треба націоналізувати найближчим часом. І чому Єдиний союз патріотів України висунув це однією з головних вимог до влади.  

Багато хто вже забув, що весною 2014 року саме позиція Ахметова щодо нової, постреволюційної влади України багато в чому сприяла тому, що сепаратизм на Сході, який активно підживлювала Росія, так швидко поширився і перетворився у повноцінну війну. Моя група, одна з перших серед добровольців, тоді з цим стикнулася. І якщо більшість забула як Ахметов шантажував українську владу і грався долею країни, ми, патріоти та фронтовики, цього не забули.

Ще в  2014 році я з побратимами блокував товари, які Ахметов слав терористам. Під виглядом допомоги звичайним мешканцям окупованих територій він усіляко підтримував бандитів та сепаратистів. Багато хто воліє про це забути, але ми – будемо нагадувати знову і знову!

Сьогодні Ринат Ахметов пробує вдавати з себе респектабельного бізнесмена, мецената, фаната спорту, проте всі ми також не маємо забувати яке походження мають його статки.

Ми маємо пам’ятати це, оскільки методи його «бізнесу» з часом не змінюються. Сьогодні, у відповідь на блокаду, яку влаштували окупованим територіям добровольці, він знову шантажує Україну. Цього разу енергетичним колапсом та зупинкою стратегічних підприємств. До цього він здійснював постійний тиск на українців, зокрема – киян, постійно підвищуючи ціни на послуги компанії «Київенерго» (тепло, гаряча вода, електроенергія), якою володіє саме через ДТЕК.

На думку Єдиного союзу патріотів України, на мою думку – треба негайно покласти край можливості Рината Ахметова шантажувати Україну. Для цього, в першу чергу, треба націоналізувати ДТЕК, компанію, що володіє потужними енергетичними, добувними та іншими активами. Компанія, що володіє стратегічними енергетичними активами. Компанія, що здатна в будь-який момент створити енергетичний колапс в столиці України.

І не треба повторювати маніпулятивну «думку», що націоналізація цієї компанії нестиме якусь шкоду бізнес-клімату, чи від цього станеться якась економічна катастрофа. Не так давно нас лякали крахом банківської системи від націоналізації «Приватбанку», але нічого катастрофічного не сталося. Не станеться катастрофи і цього разу, навпаки, ми станемо більш захищені як держава в сфері енергетичної безпеки.

А з часом треба повернути в державну власність всі стратегічні підприємства. Не діло, коли воля однієї особи впливає на безпеку цілої нації!

Ми, в Єдиному союзі патріотів України, системно ставимось до питання боротьби з олігархією. Ми далекі від того, щоб вважати всіх багатих людей злодіями, проте ми чітко розділяємо бізнесменів та олігархів. Тих, хто здобуває статки завдяки власним здібностям, і тим, хто паразитує на державі, збагачуючись за рахунок контролю над політиками та державним апаратом. І якщо першим, бізнесменам, ми готові усіляко сприяти, то боротьба з останніми – стрижнева позиція нашої програми. І ми втілимо це у життя.

Зрозуміло, що одночасний наступ на всіх олігархів для нинішнього стану державного апарату, під час війни, несе серйозні ризики, що олігархи стануть об’єднаним фронтом проти України. Тому я, як практик а не популіст, наполягаю на тому, що прийшов час націоналізувати ДТЕК Рината Ахметова. І починаю з побратимами системну боротьбу на цьому фронті.

Leave A Reply

Your email address will not be published.